Dla Rodziców

Czujecie, że potrzebujecie pomocy w poradzeniu sobie z wyzwaniami wychowawczymi?

 • Czujecie się przytłoczoni obowiązkami rodzicielskimi?
 • Macie trudności w nawiązaniu dobrej relacji z Waszym dzieckiem?
 • Odczuwacie presję społeczną związaną z byciem idealnymi rodzicami?

 • Nieposłuszeństwo dziecka

Wasze dziecko nie chce słuchać lub robi dokładnie to, czego mu zabraniacie. Jest to zrozumiałe, że dzieci testują granice i próbują podejmować swoje własne decyzje, ale jako rodzice chcecie nauczyć je posłuszeństwa i szacunku.

 • Agresywne zachowanie

Czujecie bezradność i nie wiecie, jak skutecznie poradzić sobie, gdy Wasze dziecko przejawia agresywne zachowanie. Obawiacie się, że Wasze dziecko ma problemy emocjonalne lub behawioralne, które mogą utrudniać mu relacje z rówieśnikami i nauczycielami, a także mieć negatywny wpływu na jego rozwój.

 • Trudności w nauce

Obwiniacie się i przyjmujecie na siebie odpowiedzialność za problemy w nauce Waszego dziecka. Obawiacie się o jego przyszłość, że nie będzie mogło osiągnąć sukcesu w szkole i później w życiu. Przytłacza Was presja społeczna związana z oczekiwaniami innych osób co do osiągnięć Waszego dziecka.

 • Nadmierne używanie Internetu i nowych technologii

Obawiacie się, że Wasze dziecko spędzając zbyt dużo czasu w Internecie, nie ma kontaktu z rówieśnikami ani nie rozwija innych umiejętności. Boicie się o jego bezpieczeństwo w sieci. Zastanawiacie się, jak zachęcić je do aktywności poza ekranem i uświadomić mu zagrożenia związane z nadmiernym używaniem Internetu.

 • Problemy z jedzeniem

Czujecie zaniepokojenie, gdy Wasze dziecko nie chce jeść, nie chce próbować nowych potraw lub gdy ma trudności z utrzymaniem zdrowej wagi. Obawiacie się, że problemy z jedzeniem mogą prowadzić do niedożywienia, niedoborów składników odżywczych, zaburzeń w rozwoju fizycznym i psychicznym oraz wpływać negatywnie na ogólny stan zdrowia Waszego dziecka.

 • Trudności w relacjach z rówieśnikami

Widzicie, że Wasze dziecko jest coraz bardziej izolowane, nie potrafi znaleźć sobie przyjaciół lub ma problemy z utrzymaniem zdrowych relacji z innymi dziećmi. Widzicie, jak Wasze dziecko cierpi z powodu braku akceptacji ze strony rówieśników. Czujecie się bezradni, obwiniacie siebie, że nie potraficie mu pomóc.

 • Trudności w radzeniu sobie z emocjami dziecka

Nie potraficie rozpoznać i poradzić sobie z emocjami i nastrojami Waszego dziecka, szczególnie gdy jest bardziej wymagające emocjonalnie lub doświadcza problemów typowych dla okresu dojrzewania. Obawiacie się zmian w Waszych relacjach, zwłaszcza jeśli wcześniej panowała między Wami dobra harmonia. Nadmiernie kontrolujecie Wasze dziecko, co prowadzi do wielu nieporozumień.

 • Porównywanie się z innymi rodzicami

Czujecie presję, aby spełnić określone standardy wychowawcze, zapewnić Waszemu dziecku najlepsze możliwe warunki rozwoju czy osiągnięcie sukcesu w różnych dziedzinach życia. Oczekiwania społeczne, media społecznościowe, porównywanie się z innymi rodzinami czy porady innych osób odbierają Wam pewność siebie jako rodziców. Czujecie się przez to niespełnioni i niewystarczający w roli opiekunów.

 • Brak czasu dla siebie

Ciągłe poświęcanie się dla dzieci, pracy i obowiązków domowych sprawia, że nie pozostaje wiele czasu na dbanie o siebie i własne potrzeby. Nie mając momentu na regenerację i relaks, tracicie możliwość ładowania baterii oraz dbania o swoje zdrowie psychiczne. Nie macie siły zająć się swoimi pasjami i hobby. Czujecie się przemęczeni, zestresowani i wypaleni.

Gdyby nie te problemy… Ale przecież możecie otrzymać wsparcie!

Poznaj korzyści z terapii psychologicznej dla rodziców.

 • Przezwyciężanie poczucia winy

Nie ma idealnych rodziców. Pomożemy Wam zrozumieć, że każdy rodzic popełnia błędy i ważne jest, aby przestać się obwiniać. Akceptujcie swoje błędy i niedoskonałości. Nauczymy Was skupiać się na dobrych momentach i cieszyć się z drobnych sukcesów.

 • Budowanie pewności siebie jako rodzic

Nauczymy Was jak poprawić Waszą samoocenę i zbudować pewność siebie jako rodziców oraz zaufanie do własnych osiągnieć i umiejętności. Będziecie podejmować bardziej świadome decyzje wychowawcze i będziecie bardziej konsekwentni w stosowaniu zasad.

 • Zarządzanie stresem i emocjami

Pokażemy Wam techniki radzenia sobie z emocjami, kontrolowania impulsów i dbania o Wasze zdrowie psychiczne. Nauczymy Was odpowiednich metod relaksacji, które pomogą przezwyciężyć stres i napięcie. Dowiecie się, jak wyrażać Wasze uczucia i radzić sobie z trudnymi sytuacjami w sposób konstruktywny.

 • Przestrzeń do odpoczynku

Nie musicie być w ciągłym biegu, czasem warto po prostu usiąść i odpocząć. Nauczymy Was, jak zadbać o poczucie komfortu oraz zbudować bezpieczne i wspierające środowisko dla Waszego dziecka bez rezygnowania ze swoich potrzeb.

 • Radzenie sobie z trudnościami wychowawczymi

Każde dziecko jest inne i wymaga różnego podejścia wychowawczego. Pomożemy Wam znaleźć indywidualne podejście do Waszego dziecka i odkryć własne mechanizmy obronne. Dostarczymy Wam narzędzi do radzenia sobie z trudnościami takimi jak np. agresywne zachowanie dziecka, okres dojrzewania, strata czy rozwód.

 • Poprawa relacji z dzieckiem

Nauczymy Was lepszej komunikacji i większego zrozumienia wzajemnych potrzeb, tak aby Wasza relacja oparta była na zaufaniu i szacunku. Zrozumiecie swoje motywacje i emocje. Będziecie autentyczni w swoich działaniach i słowach, a Wasze dziecko poczuje się bezpieczne i docenione.

Odpowiedz na kilka pytań.
Nasz zespół specjalistów czeka na Ciebie.

Wiemy, jak zadbać o Twoje emocje.

Jeśli chcesz zawsze mieć pod ręką moc nowości ze świata psychologii, psychoterapii i coachingu, porady ekspertów, przydatne tipy na stresujące sytuacje i proste odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, zostaw nam swój adres mailowy. Raz na kwartał na Twoją skrzynkę wpadnie kwartalnik „Dobry psycholog” – magazyn dedykowany wszystkim tym, którzy szukają wartościowej wiedzy z zakresu psychologii, psychoterapii i coachingu.