Patrycja Mordziołek – Założycielka Centrum DOBRY PSYCHOLOG

Patrycja Mordziołek

Pedagożka z blisko 20 letnim stażem. Ma na swoim koncie współprace z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od zawsze łączyła pracę zawodową z działaniami społecznymi. Przez lata pełniąca funkcję wiceprezeski stowarzyszenia „Pasja do życia”, zainicjowała i zrealizowała setki projektów z zakresu wspierania kobiet w kryzysie. Jej działania koncentrowały się w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom, współuzależnieniu, przemocy fizycznej i psychicznej, działań na rzecz równości płci, praw kobiet, rozwoju osobistego i zawodowego. To właśnie ona stoi za organizacją takich projektów jak: „Częstochowa na Obcasach – zawsze jest alternatywa” czy „Nazywam się Miliard – tylko TAK oznacza zgodę” (wieloletnia współpraca z Urzędem Miasta w Częstochowie).

Patrycja Mordziołek jest autorką wielu projektów dedykowanych lokalnej społeczności, m.in. warsztatów dotyczących aktywizacji mieszkańców Częstochowy, w tym projektu „Budowanie zespołu liderów aktywnie i efektywnie działających na rzecz lokalnej społeczności”. Jako członkini zarządu Stowarzyszenia „Częstochowa 2020” współpracowała z wieloma stowarzyszeniami, fundacjami i organizacjami (np. JOWES) wspierającymi osoby w kryzysie. Pomoc innym, zwłaszcza w zakresie wieloaspektowego wsparcia psychologicznego, była zawsze ważnym punktem na mapie jej działań.

Pewna tego, że najgorszym wrogiem człowieka jest jego własny, negatywny sposób myślenia, postanowiła działać, przywracając kolory do życia osób z niepełnosprawnością, osób po przebytych ciężkich chorobach, osób uzależnionych oraz współuzależnionych, ludzi wykluczonych społecznie czy dyskryminowanych. Jak mantrę powtarza każdemu, że wszyscy mamy głęboko w sobie siłę, odwagę, pasję i pewność siebie, aby stać się, kimkolwiek chce się być.ycholog.

Zdobyte doświadczenia życiowe i zawodowe związane m.in. z byciem radną dzielnicy „Tysiąclecie” w Częstochowie w latach 2015-2021, pełnieniem funkcji ławniczki w Sądzie Okręgowym w Częstochowie w latach 2020-2022 (wydział rodzinny), a także będące wypadkową pracy w roli koordynatorki i doradcy kluczowego w projekcie unijnym JOWES, a opierające się na współpracy z osobami w kryzysie zawodowym i osobistym stały się imperatywem do działania na szeroką skalę. Patrycja Mordziołek jest współzałożycielką wyjątkowej przestrzeni na mapie Śląska – miejsca, które ponad wszelką wątpliwość udowadnia, że życie nie jest problemem do rozwiązania, ale rzeczywistością do doświadczenia – ze wszystkimi jej odcieniami.

Charyzma, którą posiada, empatia, która ją definiuje i misja, która jest wpisana w jej wieloletnią działalność pozwoliła na skupienie wokół niej kilkudziesięciu wyjątkowych osób – niekwestionowanych ekspertów z zakresu zdrowia emocjonalnego. Wspólnie tworzą miejsce, które jest prawdziwie przyjazne emocjom dzieci, młodzieży i dorosłych na każdym aspekcie życia.

Przy wsparciu Rodziny: córki Oliwii i męża Tomasza, powołała do życia bezpieczną przystań dla Twoich emocji. Tak powstał Dobry Psycholog.

Odpowiedz na kilka pytań.
Nasz zespół specjalistów czeka na Ciebie.

Wiemy, jak zadbać o Twoje emocje.

Jeśli chcesz zawsze mieć pod ręką moc nowości ze świata psychologii, psychoterapii i coachingu, porady ekspertów, przydatne tipy na stresujące sytuacje i proste odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, zostaw nam swój adres mailowy. Raz na kwartał na Twoją skrzynkę wpadnie kwartalnik „Dobry psycholog” – magazyn dedykowany wszystkim tym, którzy szukają wartościowej wiedzy z zakresu psychologii, psychoterapii i coachingu.