dr Krystyna Węgłowska-Rzepa

Doktor psychologii, psychoterapeutka i psychoanalityczka jungowska. Ukończyła całościowe szkolenie z psychologii analitycznej i psychoterapii w ramach Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA) i International Association for Analytical Psychology (IAAP).

Jest certyfikowanym przez IAAP analitykiem Jungowskim z uprawnieniami do prowadzenia analiz i superwizji szkoleniowych.

Należy do Stowarzyszenia Analityków Jungowskich (SAJ), Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA) oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów (DSP). Przez wiele lat pracowała w Instytucie Psychologii jako pracownik naukowo-dydaktyczny.

Aktualnie zajmuje się prywatną praktyką psychoterapeutyczną i psychoanalityczną, a także szkoli, superwizuje, wykłada w ramach SAJ i PTPA. Bierze udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach, warsztatach i seminariach z zakresu psychoterapii i psychologii. Autorka licznych naukowych publikacji, organizatorka i uczestniczka wielu międzynarodowych i krajowych konferencji.

W latach 1999-2005 wicedyrektorka Instytutu Psychologii UWr, w latach 2002-2010 prezeska Stowarzyszenia Psychoedukacji i Terapii EVOLUTIO, w latach 2005-2012 wiceprezeska i prezeska PTPA, a w latach 2019-2022 członkini Zarządu SAJ.