Karolina jest absolwentką psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalnościami: psychologia sądowa oraz psychologia kliniczna człowieka dorosłego.
W swojej pracy z pacjentem dorosłym szczególną uwagę zwraca na indywidualne podejście. Pozwala ono spojrzeć na drugiego człowieka w sposób holistyczny, uwzględniając jego wyjątkowe doświadczenia i zasoby, dzięki czemu terapia zyskuje na efektywności. Najbliższa jest jej praktyka stosująca techniki i narzędzia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz podejścia tzw. trzeciej fali, szczególnie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), która pomaga definiować własne wartości oraz wspiera pacjentów w budowaniu elastyczności psychicznej. Umożliwia tym samym skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem i lękiem, co z kolei przekłada się na większy spokój i poczucie kontroli w codziennym życiu.
Spotkania z Karoliną to czas, kiedy możesz w bezpiecznej atmosferze przyjrzeć się swoim trudnościom i znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z wyzwaniami, które niesie codzienność. Jej celem jest towarzyszenie Ci w procesie zmiany i wspieranie w poszukiwaniu rozwiązań, spełniających Twoje potrzeby.
Karolina posiada również cenne doświadczenie w prowadzeniu procesów grupowych oraz wychodzi z założenia, iż uczestnictwo w nich daje możliwość zrozumienia siebie w kontekście relacji z innymi oraz przyspiesza przebieg budowania umiejętności, które bezpośrednio przekładają się na poprawę jakości życia. Prowadziła liczne treningi interpersonalne, skoncentrowane na poprawie kompetencji miękkich oraz relacji międzyludzkich. Swoje umiejętności doskonaliła prowadząc zajęcia terapeutyczno-psychoedukacyjne w NZOZ “Asertywność” Żywieckim Centrum Psychiatrii i Psychoterapii oraz w zakładzie karnym typu półotwartego na oddziale terapeutycznym dla skazanych uzależnionych od alkoholu.
Regularna superwizja oraz ciągłe doskonalenie zawodowe są dla Karoliny kluczowe – daje to pewność, że oferowana pomoc opiera się na aktualnej wiedzy i sprawdzonych metodach. Jej praca obejmuje wsparcie psychologiczne dla osób dorosłych zmagających się z trudnościami emocjonalnymi i relacyjnymi, zaburzeniami lękowymi i snu, stresem, doświadczeniami przemocy, kryzysami emocjonalnymi, zaburzeniami nastroju oraz innymi wyzwaniami, z którymi wcale nie trzeba „radzić sobie samemu”.